FOX

O godzinie 8.30, w nietypowy sposób, bo przed komputerami, uczniowie klas 3-5, którzy zgłosili taką chęć, mieli okazję sprawdzić się podczas Ogólnopolskiego Konkursu Języka Angielskiego „FOX”.

Jest on skonstruowany w formie intelektualnej zabawy językowej. Udział w nim polega na rozwiązaniu jednorazowego testu złożonego z zadań wielokrotnego wyboru i daje uczniom możliwość sprawdzenia swoich umiejętności językowych, wiedzy językowej oraz kulturoznawczej. Zadania z obowiązkowej lekturki mają na celu pokazać, że język stanowi całość, a jego poszczególne komponenty „spotykają się” w literaturze, w tym przypadku w beletrystyce na poziomie odpowiadającym danej kategorii wiekowej. Ze względu na swoją zawartość i urozmaicony charakter – co jest odbiciem złożoności językowej oraz naturalnej nieprzewidywalności sytuacji językowych – zadania stanowią wyzwanie oraz pobudzają dociekliwość*.

Trzymamy kciuki i niezależnie od wyniku mamy przekonanie, że udział w takich konkursach przynosi tylko korzyści naszym uczniom.

*informacja pochodzi ze strony organizatora: https://fox.bielsko.pl/ (dd:19.04.2021)