Ekologia

Ekologia (oikos- opowieść logos – dom) – to nauka, która bada wzajemne zależności pomiędzy organizmami oraz pomiędzy organizmami, a ich środowiskiem żywym i nieożywionym. Pojęcie ekologia do terminologii wprowadził w 1866 r. niemiecki biolog Ernst Haeckel.

EKOLOGICZNA PREZENTACJA   https://youtu.be/hp_xtZO0wvw

  • Ekologia -praca plastyczna

Z niebieskiej kartki wycinamy dwa identyczne koła. Na nich ołówkiem rysujemy kontury Ziemi m.in. Ameryki. Wnętrze konturów państw wyklejamy wydzieranką z kolorowego papieru z bloku rysunkowego. Do państw doklejamy na jednym kole zwierzęta, a na drugim kosmetyki. Z białej kartki wycinamy cztery jaja, a z czerwonej  2 uśmiechy. Gotowe elementy przyklejamy do dwóch kół, do jednego koła jedną parę oczów i uśmiech, do drugiego drugą parę oczów i smutek. W oczach malujemy obręcz, kontur jaja i kropkę w środku.

Materiały:

  • klej, nożyczki
  • wycięte z gazet zwierzęta oraz kosmetyki
  • niebieska kartka z bloku technicznego w formacie A3
  • czarny marker
  • papier z kolorowymi kartkami w formacie A4
  • biała i czerwona kartka z bloku technicznego w formacie A5
  • ołówek