Od projektu do realizacji

Klasa 2a podczas lekcji online realizowała bardzo ciekawy krąg tematyczny dotyczący budownictwa i architektury. Podczas tygodnia zapoznawali się z zagadnieniami dotyczącymi wnoszenia budowli, a więc między innymi kto buduje oraz jak powstaje dom począwszy od projektu po jego realizację. W kolejnych tematach uczniowie poznali różnych architektów wśród zwierząt – ptaki budujące gniazda czy pająki tkające swoją sieć. Ostatnim tematem było przybliżenie dzieł oraz postaci słynącego z wyjątkowych projektów hiszpańskiego architekta Antonio Gaudiego.

Zwieńczeniem tego obszernego zagadnienia było zadanie dla dzieci – zaprojektować, a następnie wykonać miniaturę swojego wymarzonego pokoju. Trzeba przyznać, że wyzwanie było niemałe, ale jak się okazuje dzieci poradziły sobie z nim wyśmienicie.

Oto ich prace: