Apel dla klas I-III i IV-VIII


Z okazji 230 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja w piątek 30 kwietnia odbyły się dwa apele, podczas których nauczyciele historii – pan Jacek Biernacki oraz pan Adrian Zieliński – przybliżyli pokrótce uczniom okoliczności powstania najważniejszej ustawy regulującej ustrój prawny naszego kraju. Większość informacji o powstaniu Konstytucji była dostępnych na naszej szkolnej stronie w związku z ogłoszonym konkursem. I właśnie podczas apelu chętne osoby mogły sprawdzić swoją wiedzę rozwiązując quiz. Pytania dotyczyły również znajomości symboli narodowych – „Mazurka Dąbrowskiego” oraz barw narodowych.

Po omówieniu poszczególnych punków quizu oraz przedstawieniu wyników głos zabrała pani Dyrektor gratulując najlepszym oraz witając uczniów w kontekście zapowiadanego powrotu nauczania stacjonarnego.


Poniżej prezentujemy zdjęcia z apelu. Widoczne na zdjęciach obrazy pochodzą ze strony konstytucja3maja.gov.pl, do której gorąco odsyłamy.