Spotkanie z językiem angielskim w SP 14

W ramach realizacji programu klas dwujęzycznych w poniedziałek gościem naszej szkoły był sympatyczny Francis Ikechukwu Onwuegbuzie pochodzący z Nigerii.
W spotkaniu brali udział uczniowie klasy VII a, dwujęzycznej, choć nie tylko, bowiem chętnych było wielu uczniów także z klas o poszerzonym języku angielskim. Prelekcja i prezentacja zostały przygotowane, oczywiście, w języku angielskim, co pozwoliło wszystkim obecnym zmierzyć się ze swoją znajomości języka, ale także poszerzyć słownictwo. Francis opowiadał kim jest, skąd pochodzi, czym się zajmuje, co lubi robić. A że jego ojczyzna to egzotyczna Nigeria, uczniowie słuchali z zaciekawieniem, z chęcią też zadawali Francisowi pytania. Pełna otwartość, cierpliwość i spokój, które wręcz emanowały od prowadzącego, udzieliły się także uczniom. O powodzeniu tego spotkania świadczą głośne brawa i wspólne zdjęcia. Od razu było widać, że Francis zdobył sobie sympatię i podziw uczniów. Na koniec pięknie się z nimi pożegnał, mówiąc… “You are the future of the world and it’s hope”. Obiecał także odwiedzić nas przy następnej wizycie w Polsce. Zapraszamy. 

Wczoraj w naszej szkole gościliśmy niezwykłego człowieka. Francis Ikechukwu Onwuegbuzie pochodzi z Nigerii i opowiadał naszym uczniom o sobie i swoim kraju. Wiecie ,że w Nigerii jest 520 języków?!

Posted by Szkoła Podstawowa nr 14 z Oddziałami Dwujęzycznymi w Tychach on Dienstag, 24. Oktober 2017