Rejonowy konkurs recytatorski

      31 października Kamil Kozłowski z klasy 3c oraz   Piotr Przybył z klasy 2c wzięli udział w Rejonowym konkursie recytatorskim „Poezja Ernesta Brylla”, organizowanym przez Bibliotekę Sportowej Szkoły Podstawowej nr 19 im. M. Kopernika w Tychach. Konkurs ten od lat cieszy się niesłabnącą popularnością wśród uczniów i nauczycieli, zwłaszcza, że rokrocznie promowane są utwory różnych poetów. Ideą przewodnią całego przedsięwzięcia jest rozbudzenie wśród uczniów zainteresowania liryką oraz inspirowanie młodego pokolenia do aktywnego uczestniczenia w kulturze.

     Kamil Kozłowski za recytację wiersza „Bóg” został wyróżniony przez jury oraz nagrodzony tomikiem poezji Jeremiego Przybory, z kolei Piotr Przybył, deklamujący utwór „Z gitarą chłopcy idą”, zajął IV miejsce. Wiersze Ernesta Brylla nie należą do najłatwiejszych w odbiorze. Mimo to, uczestnicy zaprezentowali naprawdę imponujące umiejętności recytatorskie, udowadniając zgromadzonym, że niestraszne im są żadne środki stylistyczne. O oprawę muzyczną konkursu zadbali uczniowie z Zespołu Szkół Muzycznych im. Feliksa Rybickiego w Tychach.

 

Serdecznie dziękujemy organizatorom, zaś wszystkim uczestnikom gratulujemy odwagi i życzymy dalszych sukcesów!