Szkolny konkurs „pogodejmy po naszymu”

2 czerwca w świetlicy szkolnej odbył się konkurs gwary śląskiej „Pogodejmy po naszymu” dla uczniów klas 1-3.  Został on zorganizowany, aby nie zatracić swojej tożsamości i nie zapomnieć o naszej małej ojczyźnie – Śląsku. To przypomnienie tradycji, gwary – która nieraz bywa już dla nas językiem obcym – miało na celu właśnie zwrócenie uwagi na to nasze piękne miejsce na ziemi. Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu!!!


Wyniki konkursu:

Klasy pierwsze miejsce:

I – Natalia Milarska

II – Maciej Milarski

III – Błażej Szyja oraz Bartłomiej Domin

Wyróżnienie:

Szymon Harbuz

Julianna Myszkowska

Adrianna Pacer

Aleksandra Raszka

Kornelia Bojarun

Klasy drugie miejsce:

I – Kacper Wendryński

II – Dorota Seweryn

III – Dominika Jezierska

Wyróżnienie:

Barbara Cierzyńska

Hanna Bielecka

Bartłomiej Muzyczuk

Maja Skrzypczyk

Klasy trzecie miejsce:

I – Robert Milarski

II – Igor Nowak oraz Bartosz Michalski

Wyróżnienie:

Kacper Michalski