Bieg Orląt Lwowskich

W piątek18 czerwca, na skwerze nieopodal szkoły odbył się Bieg Orląt, inicjatywa mająca na celu upamiętnić wszystkich młodych obrońców Lwowa, którzy zginęli w 1918 roku. Uczniowie klas 2 i 3 mieli do pokonania 1421 metrów, dokładnie tyle, ilu zgięło żołnierzy w wieku poniżej 18 lat. Najmłodszy poległy Janek Kukawski – miał 9 lat.

W kilkuminutowych odstępach, na specjalnie przygotowanej trasie, uczniowie po kolei klasami pokonali dystans, za co na koniec zostali uhonorowani medalami. Bieg nie należał do najłatwiejszych dlatego brawo dla wytrwałości naszych uczniów, za wspaniałą organizację i nietypową, ale ważną, lekcję historii.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji oraz materiału filmowego z przebiegu tej niezwykłej inicjatywy.

Bieg Orląt Lwowskich – SP 14 Tychy