Pasowanie na czytelnika

Październik jest Międzynarodowym Miesiącem Bibliotek Szkolnych. „Baśnie i legendy z całego świata” to tegoroczne hasło przewodnie. W związku z tym w klasach pierwszych odbyły się spotkania z panią bibliotekarką. Podczas zajęć czytelniczych uczniowie poznawali zasady korzystania z biblioteki oraz rozmawiali o swoich ulubionych książkach. Każdy też wykonał swoją zakładkę techniką origami.

Uczniowie poznali również przygody wyjątkowego Rolanda w bajce „O smoku, który chciał być rycerzem” Agnieszki Stelmaszyk i podobnie jak główny bohater zostali uroczyście pasowani… na czytelnika. W tym roku po raz pierwszy uczniowie obdarowani zostali przypinkami „Nowego czytelnika”, będące swojego rodzaju promocją czytelnictwa oraz formą zachęty do częstego odwiedzania biblioteki. Przed uczniami stoi wyzwanie zdobycia jeszcze innych przypinek pod warunkiem, że będą stałymi bywalcami szkolnej biblioteki i zaznajomią się z jej księgozbiorem.