„Co piszczy w klasie 1a”

Uczniowie klasy 1a bardzo intensywnie spędzili ostatnie tygodnie na wspólnej nauce i zabawie.

Gdy w Pekinie trwała olimpiada zimowa, my zorganizowaliśmy własną olimpiadę. Przez cały tydzień w sali gimnastycznej rywalizowaliśmy w indywidualnych i drużynowych konkurencjach. Uczniowie również zostali zapoznani z symbolem światowego sportu – flagą olimpijską oraz z dyscyplinami olimpijskimi.

W minionych dniach odwiedzili nas uczniowie klasy 4 b, którzy zaprezentowali nam samodzielnie napisane bajki. Podczas czytania było dużo śmiechu i radości. Następnie autorzy bajek chcieli sprawdzić czy uważnie słuchaliśmy i zadawali nam pytania, a za prawidłowe odpowiedzi otrzymaliśmy słodkie niespodzianki.

Co było dalej? Wspólnie przygotowaliśmy eko-strój, który zaprezentowaliśmy na pokazie mody w ramach projektu Erasmus.

W ramach zajęć Klubu Młodego Odkrywcy bawiliśmy się w inżynierów, robiąc telefon z kubków i sznurka, a także wykorzystaliśmy aplikację quiver do „ożywiania rysunków”. Rozpoczęliśmy również zabawę „Kodowanie na dywanie’ wykorzystując plastikowe kubeczki.

Zapraszamy do naszej galerii zdjęć.