„Czytanie na śniadanie”

Uczniowie klasy 1a od października ubiegłego roku realizują projekt z edukacji czytelniczej pt. „Czytanie na śniadanie”. Głównym celem projektu jest promocja literatury i czytelnictwa wśród uczniów. Klika razy w tygodniu przed rozpoczęciem zajęć wspólnie czytamy opowieści o perypetiach kota Cukierka i jego rodziny, które napisał tyski pisarz pan Waldemar Cichoń. Przeczytaliśmy już „Cukierku ty łobuzie’, „Nie martw się cukierku”, „Dasz radę Cukierku”, „Masz rację Cukierku” i „Popraw się Cukierku”. Wyżej wymienione książki dostaliśmy od pani Małgorzaty Zaborowskiej, mamy Zosi z naszej klasy, która współpracowała z wydawnictwem autora. 22 marca gościliśmy panią Małgorzatę, która opowiedziała nam o pracy w wydawnictwie, o tym jak powstają książki oraz skąd biorą się pomysły na kolejne przygody Cukierka. Oglądaliśmy również fotografie Cukierka i Tradycji, rozwiązywaliśmy krzyżówkę oraz opowiadaliśmy zabawne przygody. Pani Małgorzata przygotowała dla nas kolorowanki i zakładki do książek. Kolejnym punktem projektu będą zajęcia czytelnicze w bibliotece miejskiej.

Bardzo dziękujemy pani Małgorzacie Zaborowskiej za przeprowadzone zajęcia.