XIII Wojewódzki Konkurs Mitologiczny Płyńmy do Itaki

Panta rhei 

A skoro wszystko, to także to, co złe przemija i to jest piękne, jak mówiła nasza noblistka.  
W środę 23 marca, po rocznej przerwie z powodu pandemii, odbył się XIII Wojewódzki Konkurs Mitologiczny Płyńmy do Itaki. To już tradycja w naszej szkole, a za tradycją się tęskni i my tęskniliśmy, i po ilości przybyłych drużyn widać, że uczniowie też. Zgłosiło się dziesięć szkół  
z województwa śląskiego. Każda szkoła wytypowała dwuosobową drużynę. Zakres materiału do konkursu jest dość obszerny, dlatego słowa uznania należą się wszystkim uczestnikom. Imiona bogów, atrybuty, wydarzenia z nimi związane to wszystko ciekawi, porusza wyobraźnię uczniów, ale wymaga też dobrej pamięci i dużo pracy. Uczniowie byli świetnie przygotowani. I tu serdeczne podziękowania należą się nauczycielom, którzy zadbali i przygotowali uczniów do konkursu. Dziękujemy! Widać było, że dla tych młodych ludźmi mitologia nie stanowi tajemnicy. Zdaniem jury poziom, który reprezentowali uczestnicy, był bardzo wysoki i wyrównany. Aby wyłonić drugie i trzecie miejsce, konieczna okazała się dogrywka, która podgrzała i tak już napiętą atmosferę.  Miejsce pierwsze zajęli uczniowie Michał R. i Karol Sz. z SP nr 37 z Tychów, miejsce drugie wywalczyli uczniowie Tomasz K.  i Gabriel B. z ZSP nr 7 w Rybniku, a miejsce trzecie zdobyli uczniowie Julia K. oraz Paweł J. z  SP nr 10 w Tychach. Zwycięzcom gratulujemy! Każdy z uczestników dostał dyplom i miły upominek, a nagrody główne to słuchawki bezprzewodowe, kubki i artykuły piśmiennicze. Konkurs – z wielkim zamiłowaniem – prowadziła pani Iwona Kolińska – Latocha.