Relacja z Dnia Dziecka

Tegoroczny Dzień Dziecka odbył się w naszej szkole pod hasłem: „Bezpieczna Czternastka w terenie”.

W pierwszej kolejności uczniowie mieli za zadanie przejść określoną trasę w czasie nie dłuższym niż 2 godziny. Otrzymali w tym celu specjalnie przygotowane mapki, inną dla każdej klasy. W zaznaczonych miejscach zatrzymywali się, by odpowiedzieć na pytania dotyczące naszej szkoły, bezpieczeństwa i wiedzy ogólnej. Klasy młodsze (1-3) wyruszyły o 8.30, godzinę później klasy 4-8.

Po powrocie uczniowie spotkali się na dziedzińcu za szkołą, aby zaprezentować wcześniej przygotowaną piosenkę oraz okrzyk klasowy. Uczestnicy oceniani byli również za strój charakterystyczny dla całej klasy oraz wykonane przez nich proporce, flagi czy transparenty. Jury w składzie: dyrektor szkoły – pani Małgorzata Chełchowska, wodzirej i wicedyrektor – pan Jacek Biernacki oraz dźwiękowiec i wicedyrektor – pan Adrian Zieliński mieli nie lada gratkę, ponieważ klasy przygotowały się wyśmienicie.

Prezentację klas poprzedziła muzyczna rozgrzewka przygotowana przez panią Patrycję Porczyńską – nauczycielkę języka hiszpańskiego i miłośniczkę zumby.

W programie pikniku znalazły się również rozgrywki piłki nożnej dla chłopców oraz siatkówki dla dziewcząt.

Uczniowie mogli także uczestniczyć w zajęciach w ramach projektu „Bezpieczna Czternastka”. Pan Wojtek Granek instruował uczniów jak wykonywać RKO, czyli resuscytację krążeniowo-oddechową, pan Jacek Biernacki pokazywał zaś jak opatrywać rany i złamania.

Całość imprezy uświetniły grillowane kiełbaski serwowane przez nauczycieli: panią Agnieszkę Nowok, panią Monikę Jankowską, panią Monikę Piwowarską przy dzielnym wsparciu klasy 7b.

Wygrzani słońcem, trochę zmęczeni i pojedzeni, a co najważniejsze z uśmiechami na twarzy nasi podopieczni rozeszli się do domów.

Poniżej fotorelacja: