Nietypowa lekcja przyrody, czyli kto odwiedził uczniów klasy 1a?

25 kwietnia gościliśmy w naszej klasie Komendanta Wojewódzkiej Państwowej Straży Łowieckiej pana dr Krzysztofa Szpilę, tatę naszej uczennicy Natalki. Zaprosiliśmy pana Krzysztofa, żeby opowiedział nam o zwierzętach żyjących w polskich lasach.

Na początku spotkania wspólnie rozmawialiśmy o tym, jak powinniśmy zachowywać się w lesie. Wykazaliśmy się wiedzą przyrodniczą i ustaliliśmy, że to my jesteśmy gośćmi w lesie i musimy zachowywać się w nim jak na gości przystało. W kolejnej części zajęć oglądaliśmy prezentację i wysłuchaliśmy ciekawe informacje o jeleniach, sarnach, łosiach, dzikach i zającach – zwierzętach zamieszkujących polskie lasy. Układaliśmy puzzle i rozróżnialiśmy tropy leśnych zwierząt. Wielkie WOW pojawiło się na naszych twarzach, kiedy zobaczyliśmy zdjęcia węży występujących w Polsce ( tak dla przypomnienia: żmija zygzakowata, gniewosz plamisty, wąż Eskulapa i zaskroniec zwyczajny :-)). Potrafimy je rozróżnić!

Serdecznie dziękujemy Panu Krzysztofowi za interesującą lekcję przyrody.