Święto demokracji w szkole

30 września 2022 r. odbyły się w szkole wybory Zarządu Samorządu Uczniowskiego oraz plebiscyt na szkolne tytuły nauczycielskie KOSA, PRZYJACIEL, MISTRZ. Wszyscy uczniowie klas 4-8 mieli prawo wziąć udział w głosowaniu, czyli 271 osób. Komisja Wyborcza (sześcioro uczniów z klas 8A/B/C) przygotowała listy wyborcze i każdy otrzymywał 2 karty po wcześniejszym wylegitymowaniu się i złożeniu podpisu (jak w czasie prawdziwych wyborów). Samorząd chce w ten sposób uczyć naszą młodzież uczestnictwa we wszelkiego rodzaju wyborach, ponieważ jest to i prawo i obowiązek obywatelski. Na zachętę wszyscy, którzy zagłosowali otrzymali po 5 pkt do zachowania, za obywatelską postawę. Atmosfera była pełna skupienia i zaangażowania. Ostateczne wyniki były następujące: przewodniczącym SU został wybrany Paweł Podkościelny z klasy 8 C. Tytuły natomiast zostaną ogłoszone na uroczystościach Dnia Edukacji Narodowej.

Poniżej fotorelacja z wyborów: