Plakat do książki

Lekcje biblioteczne, to niepowtarzalna okazja do poznania klasy szczególnie pod kątem zainteresowań czytelniczych oraz przedstawienie księgozbioru biblioteki szkolnej. Mamy wtedy okazję pokazać nasze zasoby nie tylko miłośnikom literatury – ci akurat doskonale znają nasze książki – ale również uczniom, dla których czytanie, mówiąc delikatnie, jeszcze nie jest wystarczającą przyjemnością.

Na jednej z takich lekcji uczniowie mieli za zadanie zapoznać się z książką i stworzyć dla niej plakat. Praca wbrew pozorom wcale nie jest łatwa. Trzeba zorientować się o czym jest książka, a następnie zobrazować jej treść. Nie można było też zapomnieć, by na plakacie znalazły się takie informacje jak tytuł książki oraz autor.

Oto efekty pracy uczniów: