Szyjemy Dobro! Zaczynamy 10 października

Emotkowe Pożeracze Smutków to ogólnopolski oddolny projekt. Nauczyciele wraz ze swoimi uczniami Szyją Dobro w Polsce już po raz trzeci.

Szyliśmy dla WOŚP, dla Ukrainy, szyliśmy dla różnych instytucji i szyjemy dalej, bo zawsze znajdą się ludzie, którzy potrzebują wsparcia, gestu solidarności, uśmiechu.

— Marta Florkiewicz-Borkowska (Twórca Projektu)

Również nasza Czternastka postanowiła się włączyć w działania. W roku szkolnym 2022/2023 szyć będziemy dla psychiatrii dziecięcej.

Zapraszamy uczniów klas 4-8 na pierwsze spotkanie, które odbędzie się w poniedziałek 10 października o godzinie 15.10 w naszej szkole, w sali 14. Przyjdźcie!

Więcej informacji pojawi się w kolejnych wpisach oraz na naszym szkolnym Facebook’u.

Maszyny do szycia zakupiono w ramach Laboratorium Przyszłości – inicjatywie edukacyjnej realizowanej przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.