Día de la Hispanidad – hiszpańskie święto narodowe w Czternastce

12 października Hiszpania obchodzi swoje Święto Narodowe (Día de la Hispanidad).
Dlaczego 12 października? W tym właśnie dniu Krzysztof Kolumb dopłynął do Ameryki.

W naszej szkole uczniowie również uczcili ten ważny dla Hiszpanii dzień. Na przerwach towarzyszyła uczniom hiszpańska muzyka, która rozbrzmiewała ze szkolnego radiowęzła, a także fotoramka, dzięki której można było zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie. Podczas lekcji odbyły się krótkie quizy, w ten sposób uczniowie mieli możliwość sprawdzić swoją wiedzę na temat Hiszpanii, ponadto dowiedzieli się niezwykłych i zaskakujących ciekawostek z tego kraju.

Czy wiedzieliście, że z Hiszpanii wywodzą się lizaki Chupa Chups. Taką właśnie wersję cukierka opracował Hiszpan Enric Bernat, a logo Chupa Chups zaprojektował znany artysta Salvador Dalí.

Dziękujemy wszystkim za udział.
¡Muchas gracias!