2A – programujemy robota

6 października gościliśmy w  klasie tatę naszego kolegi Nikodema, który pracuje w firmie Robopartner. Pan Kacper przygotował dla nas zajęcia z wykorzystaniem robota przemysłowego. Na początku lekcji odbyła się burza mózgów – dzieci wymieniały czynności, w których robot może zastąpić człowieka. Następnie tata Nikodema powiedział nam, w jaki sposób programuje się robota, pokazał jakie ruchy może wykonywać i z jaką szybkością może pracować. Dzieci patrzyły z dużą ciekawością, jak robot rysuje pluszowego misia, ale największą radością i zaskoczeniem była operacja, podczas której  robot nalewał wodę z butelki do kubeczka dla każdego z nas. Wszyscy byliśmy zachwyceni zajęciami, a niektórzy z nas postanowili, że w przyszłości zostaną programistami robotów.

Serdecznie dziękujemy za zajęcia.