Zajęcia przyrodnicze w lesie

27 października, korzystając z pięknej jesiennej aury uczniowie klasy 2A wybrali się na terenowe zajęcia przyrodnicze. Wchodząc do lasu przypomnieliśmy sobie zasady właściwego zachowania. Podczas zajęć poznawaliśmy las różnymi zmysłami, patrząc, słuchając i dotykając. Przytulaliśmy się do pni i słuchaliśmy opowieści lasu. Po kształtach liści, długości igieł i korze rozpoznawaliśmy gatunki drzew. Rozmawialiśmy o korzyściach gospodarczych i przyrodniczych lasu. Określaliśmy wiek drzewa obserwując słoje ściętego pnia oraz uczyliśmy się, jak go określić wg. wzoru i użyciu metra. Poprzez bezpośredni kontakt z przyrodą obserwowaliśmy przez lupę unerwienie liści oraz kształty i barwy „małych” mieszkańców lasu. Pracując w grupach przygotowaliśmy kartę obserwacji wybranego przez nas drzewa. Duża porcja wiedzy połączona z zabawami, wspólnymi rozmowami i uśmiechami na twarzach pozostanie na długo w naszych wspomnieniach.