Dzień Życzliwości i Pozdrowień – 21 listopada


Zachęcamy wszystkich do wspólnego świętowaniaPo pierwsze
proponujemy stworzenie szkolnego DRZEWKA ŻYCZLIWOŚCI I POZDROWIEŃ,
dlatego od 15 listopada (wtorek) do 18 listopada (piątek) w środkowej części korytarza C na parterze będzie czekała na Was specjalna SKRZYNKA, do której możecie wrzucać:

 • – pięknie napisane mądre cytaty, przysłowia lub autorskie rymowanki dotyczące ŻYCZLIWOŚCI;
 • – pięknie napisane własne muzyczne pozdrowienia skierowane do wybranych osób (tu pamiętajcie o wykonawcy i tytule dedykowanej piosenki);  Jeśli się uda, utwory i pozdrowienia nadamy przez szkolny radiowęzeł w ciągu tygodnia od 21 do 25 listopada. Na pewno jednak wyeksponujemy je na naszym DRZEWKU ŻYCZLIWOŚCI I POZDROWIEŃ. Osoby, które zaangażują się w akcję, nagrodzimy dodatnimi punktami z zachowania.

  Po drugie proponujemy przeprowadzenie w każdej klasie plebiscytu na NAJŻYCZLIWSZĄ OSOBĘ. Tutaj prosimy o wsparcie samorządy uczniowskie i wychowawców Po dokonaniu wyboru w klasie prosimy o wrzucenie karteczki z wynikami do naszej SKRZYNKI ŻYCZLIWOŚCI I POZDROWIEŃ (imię i nazwisko wybranej uczennicy/ wybranego ucznia; klasa, do której uczęszcza). Każdego ŻYCZLIWEGO chcemy wyróżnić, umieszczając jej/jego imię na naszym DRZEWKU ŻYCZLIWOŚCI oraz indywidualnie nagrodzić za wzorową koleżeńską postawę punktami z zachowania

  Po trzecie
  pragniemy obudzić w Was uczucie empatii i zrozumienia, dlatego w dniach od 15 do 23 listopada naszą szkołę odwiedzą goście. Będą to osoby z niepełnosprawnością narządu wzroku, które opowiedzą nam o swojej codzienności i o tym, jak poprzez zwyczajną ludzką ŻYCZLIWOŚĆ choć trochę możemy im pomóc widzieć Przyjmijcie ich serdecznie!

  Po czwarte
  21 listopada propnujemy wspólne celebrowanie tego dnia w klasach i w szkole poprzez tworzenie dobrej atmosfery wokół. Sami zdecydujcie, jak chcielibyście w tym dniu okazać sobie ŻYCZLIWOŚĆ. Świętujcie radośnie, róbcie zdjęcia, nagrywajcie filmiki z pozdrowieniami i dzielcie się swoją ŻYCZLIWOŚCIĄ z innymi, także poprzez szkolne media społecznościowe.

  Poniżej kilka dobrych rad, jak można świętować:
 • – Poślij dalej dobre słowo
 • – Pomóż komuś w potrzebie
 • – Uśmiech podaj dalej!
 • – Podziel się posiłkiem
 • – Napraw zepsutą relację
 • – Bądź serdeczny i wesoły
 • – Znajdź czas dla bliskich
 • – Okaż wdzięczność za życzliwość
 • – Wyślij komuś pozdrowienia
 • – Zrób coś dobrego dla innych
 • – Doceń przyjaciela
 • – Zrób coś dobrego dla świata
 • – Pociesz kogoś smutnego
 • – Uśmiechnij się do nieznajomego
 • – Zdobądź się na miły gest
 • – Pamiętaj o codziennych pozdrowieniach