Spotkanie autorskie z panią Wioletą Piróg

24 listopada gościliśmy w naszej szkole autorkę książki „Wyjątkowy smok Płomyczek” Panią Wioletę Piróg. W spotkaniu wzięli uczniowie klas drugich. Pani Wioleta odczytała nam fragmenty książki o smoku Płomyczku, który urodził się bez skrzydeł i nie potrafił latać. Rówieśnicy mu dokuczali, ale tylko do momentu, kiedy okazało się, że… Jeżeli chcecie się dowiedzieć przeczytajcie sami. W drugiej części spotkania dzieci rozmawiały o niepełnosprawności oraz uczuciach, które towarzyszyły małemu smokowi i jego rodzicom. Poznając smoka Płomyczka, dzieci uświadomiły sobie, że inny nie znaczy gorszy, a przyjaźń jest możliwa mimo dzielących nas różnic. Bardzo dziękujemy Pani Wioli za bardzo wartościowe spotkanie.