W pracowni szalonego wynalazcy

Niedawno uczniowie klasy 2a wcielili się w role szalonych wynalazców. W pracowniach powstały wspaniałe maszyny: teleporter, sługobot, odrzutowy plecak oraz kucharz 3000. Uczniowie prezentowali swoje wynalazki opisując ich zastosowanie, materiały, z których zostały wykonane oraz wygląd.
Już następnego dnia dzieci wybrały jedną z fantastycznych maszyn i wypróbowały jej działanie. Przy pomocy teleportera przeniosły się w czasie do 1939 roku. W swoją podróż zabrały ze sobą Pana Dyrektora Jacka Biernackiego, który opowiedział im o wielu ważnych wydarzeniach. Po godzinie wszyscy bezpiecznie wrócili do naszych czasów.
Uczniowie już nie mogą się doczekać, kiedy wypróbują działanie kolejnego wynalazku. Może będzie to odrzutowy plecak?