Szkoła nocą

Noc w szkole to dla uczniów ważne i cieszące się ogromną popularnością wydarzenie. Mogą wówczas zobaczyć miejsce, w którym na co dzień spędzają wiele godzin, w zupełnie inny sposób. W piątek wieczorem klasa spotyka się ponownie tym razem wyposażona w śpiwory, namioty, koce i przybory higieniczne, by spędzić ze sobą czas oglądając filmy, grając w gry planszowe czy przygotowując posiłek.

Każda klasa miała swój pomysł na realizację nocy i każda z nich jednogłośnie stwierdziła, że im się podobało.

Zaczęło się od nocowania klasy 7a z w październiku zeszłego roku. Uczniowie wraz z nauczycielami-opiekunami przygotowali między innymi gry integracyjne, konkurs na najlepszy strój oraz dydaktyczną projekcję klipów grozy. Na kolację klasa zamówiła pizzę.


W grudniu 2022 r. klasa 6a spędziła noc w szkole z piątku na sobotę przygotowując ozdoby choinkowe na zbliżający się świąteczny kiermasz. Oglądali również filmy, przygotowali zapiekanki i zrobili prawdziwy kamping z ogniskiem na sali gimnastycznej.Kolejna noc w szkole odbyła się 3 lutego. Tym razem klasa 4c pod opieką wychowawców: pani Agnieszki B., pana Tomka M. i pani Magdy P. spędziła swoją pierwszą noc w szkole. Sala gimnastyczna ponownie zamieniła się w pole namiotowe. Nawet ognisko udało im się rozpalić i trochę przy nim pośpiewać. Uczniowie sami zrobili sobie kolację – tosty i zapiekanki- a na deser zjedli ciasto urodzinowe. Wspólnym grom, zabawom, rozmowom nie było końca.Tydzień później swoją nockę miała 7b. Były planszówki, były tosty i gorąca czekolada. Był również film, ale najważniejsze, że była świetna zabawa.Najnowsza noc w szkole (a podejrzewamy, że nie była ostatnią) miała miejsce w marcu. Klasa 8b w wolnym czasie wróciła do szkoły, bo ja twierdzą nocą w szkole nie jest tak źle… szczególnie kiedy nauczyciele śpią.Podobnie jak poprzednie klasy uczniowie mieli okazję wykonać samodzielnie swoją kolację – pyszną pizzę. Nie byłoby to jednak możliwe bez sprzętu kuchennego zakupionego w ramach Laboratorium Przyszłości – inicjatywie edukacyjnej realizowanej przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.