Bajka Pana Kleksa, czyli wycieczka klasy 4 b

W miniony poniedziałek klasa 4b odwiedziła „Bajkę Pana Kleksa”. Przez kilka pełnych wrażeń godzin uczniowie wędrowali śladami słynnego nauczyciela Akademii, poszukując magicznych przedmiotów, które śląski Bebok ukrył gdzieś w zakamarkach „Bajki”.

Podróż rozpoczęła się pod niezwykłym drzewem, a następnie wiodła do krainy szpaka Mateusza. Przez morskie wody uczniowie podróżowali statkiem, kosmiczne przestrzenie przemierzali rakietą, a krainę królowej Aby zwiedzali batyskafem. Podążanie bajkowymi ścieżkami obfitowało w niezwykłe przygody, eksperymenty chemiczne, a także ważne dydaktyczne doświadczenia związane z ekologią.

Nasi czwartoklasiści sprostali wszystkim wyzwaniom podróży, dlatego w nagrodę każdy z nich otrzymał komplet kolorowych piegów.