Wycieczki do Radia Katowice

W tym roku szkolnym młodsza społeczność naszej szkoły miała okazję zwiedzić Radio Katowice. Uczniowie mogli posłuchać o pracy dziennikarza radiowego oraz dowiedzieć się kto pracuje w radiu w nocy. Ciekawość wzbudziła ilość zegarów w radiu i wszędzie migające światełka. Każdy miał okazję powiedzieć kilka słów do mikrofonu, zasiąść przy okrągłym stole, gdzie odbywają się debaty radiowe, z których przekaz idzie również na strony internetowe. Najciekawsze było słuchanie wiadomości na żywo i możliwość dotknięcia niezliczonej ilości magicznych guziczków. Na koniec zwiedzili tajemniczy pokój, gdzie ukryto skarby…stare radia, mikrofony, przenieśli się w czasy, gdzie radio stawiało swoje pierwsze kroki.