Światowy Dzień Zwierząt i KONKURS w SP14

Z okazji zbliżającego się Światowego Dnia Zwierząt (4 października) w naszej szkole odbędzie się ZBIÓRKA DARÓW na rzecz schroniska w Tychach oraz KONKURS PLASTYCZNY „Psiaki i kociaki przyszłe adopciaki z Tyskiego Schroniska”. Zachęcamy wszystkich do wsparcia i udziału.

Z okazji tego Święta chcemy zwrócić uwagę na potrzeby schronisk dla zwierząt oraz na zwierzęta – przyszłe adopciaki, które czekają na nowy dom. Zależy nam także na podkreśleniu jak ważna jest odpowiedzialność przy zajmowaniu się swoim pupilem, a także reagowanie na krzywdę zwierząt. 

PRZYŁĄCZ SIĘ DO ZBIÓRKI NA RZECZ SCHRONISKA!

ZBIÓRKA DARÓW potrwa do 18 października, prosimy przynosić wymienione na plakacie rzeczy do holu głównego szkoły (lista potrzebnych rzeczy znajduję się również na końcu tej wiadomości).

Serdecznie zapraszamy społeczność naszej szkoły do dobrowolnego wsparcia Miejskiego Schroniska dla Zwierząt w Tychach. Nawiązaliśmy kontakt z Wolontariatem przy Schronisku dla Zwierząt w Tychach i poprosiliśmy o listę najbardziej potrzebnych produktów.

Takie wytyczne ułatwią zakupy w sklepie zoologicznym lub u weterynarza. Wskazanie konkretnych marek wynika z przeszłych nieprzyjemnych doświadczeń, gdy zwierzęta otrzymywały niskiej jakości pożywienie. Psy i koty z schroniska często zmagały się z problemami zdrowotnymi, a niewłaściwe żywienie tylko pogarszało ich stan. Dlatego schronisko uprzejmie prosi o wspomaganie ich podopiecznych wysokiej jakości karmą, która dostarczy niezbędne składniki dla zdrowia zwierząt. Zachęcamy do podążania za zasadą „jakość zamiast ilości”.

ZACHĘCAMY DO WZIĘCIA UDZIAŁU W KONKURSIE PLASTYCZNYM!

KONKURS PLASTYCZNY „Psiaki i kociaki przyszłe adopciaki z tyskiego schroniska” skierowany jest do uczniów klas I-VIII. Na prace konkursowe czekamy do 18 października. 
Uczniowie klas I-III składają prace do Pani Michaliny Kłakus i Pani Kai Słaboń.
Uczniowie klas IV-VIII składają prace do Pani Aleksandry Nieświec i Pani Patrycji Porczyńskiej. 

PRACA KONKURSOWA SKŁADA SIĘ Z DWÓCH CZĘŚCI:

1. Portret psa lub kota z Tyskiego Schroniska dla Zwierząt.
2. List napisany w imieniu psa lub kota, kierowany do przyszłej rodziny.

W tym celu trzeba wejść na stronę internetową Miejskiego Schroniska dla Zwierząt w Tychach lub można odwiedzić samo schronisko. https://schronisko.tychy.pl/adopcje/
– Portret na kartce w formacie A4;
– Portret musi być podpisany z przodu imieniem psa lub kota do adopcji;
– Technika malarska lub rysunkowa;
– List napisany na kartce w formacie A5, zawierający prawdziwe informacje o psiaku lub kociaku z Miejskiego Schroniska dla Zwierząt w Tychach;
– Do konkursu będą dopuszczane prace wykonane samodzielnie przez autora;
– Do konkursu mogą przystąpić uczniowie indywidualnie, prace grupowe nie będą oceniane.

KRYTERIA OCENY  

– Zgodność pracy z tematem;
– Kompletność pracy (portret + list); 
– Samodzielność wykonania pracy;
– Estetyka pracy i walory plastyczne.

ZBIÓRKA DARÓW – lista potrzebnych rzeczy: 

Karma mokra dla psów: DOLINA NOTECI, BRIT, ROYAL CANIN, ANIMOND, ACANA

Karma dla kotów: BUTCHERS, FERINGA, ANIMONDA CARNY, SMILLA, MAC’S

Przysmaki: NATURALNE ŻWACZE, ALPHA SPIRIT, COSMA SNACKIES, SAMO MIĘSO

Karma specjalistyczna: ROYAL CANIN, ROYAL CANIN ANALLERGENIC, GASTROINTESTONAL, KARMA DLA SZCZENIĄT I KOCIĄT 

Suplementy: olej z łososia, preparaty na stawy (flexadin, ARTHROFLEX, ARTHROSTELOR, CANIVITON FORTEPLUS, preparaty wzmacniające odporność (KROPLE TYPU SPOT – ON np. FRIPEX, VECTRA 3D, TABLETKI SIMPARICA LUB BRAVECTO, OBROŻE FORESTO 

oraz: żwirek dla kotów, koce, ręczniki

Zapraszamy do udziału