Akcja CZYTAMY Z SERCEM

Dzień Głośnego Czytania upłynął nam pod hasłem „Czytamy z sercem”. Nasza szkoła bierze udział w Ogólnopolskiej Akcji Czytelniczej Uczniowie klas 2a i 2b razem z Panią Patrycją wysłuchali książki pt. „Serce” Justyny Bednarek, oraz fragmentu książki „Moja krew ma moc” Justyny Wodowskiej. Następnie wykonali wspólnie piękne duże serduszko. Nasze ciała mają wiele supermocy, ale żeby sprawnie działały należy o nie dbać. Uczniowie klasy 2c wybrali się do biblioteki szkolnej, aby obejrzeć bajkowe ilustracje i wysłuchać opowiadania „Serce misia”. Starsi uczniowie również włączyli się w akcję i przeczytali swoim młodszym koleżankom i kolegom bajkę z teatrzyku kamishibai, historię wiewiórki która zrozumiała, że zdrowe odżywianie jest bardzo ważne, aby ciało czuło się dobrze. Celem akcji jest między innymi propagowanie zdrowego stylu życia jako jednej z form przeciwdziałania chorobom układu sercowo-naczyniowego.