Miś Adwokat w SP 14

W ubiegłym roku szkolnym uczniowie klas 1-3 wzięli udział w ogólnopolskiej akcji Bajeczni Adwokaci. Inicjatorem tego wydarzenia w naszej szkole byli adwokaci Państwo Chrzanowscy, którzy przeczytali dzieciom książkę pt. „Leśne sprawy Misia Adwokata” autorstwa pani Ewy Ruszkiewicz. Książka powstała na zlecenie Naczelnej Rady Adwokackiej i ma na celu przybliżenie najmłodszym zawodu adwokata. Po wizycie uczniowie przystąpili do konkursu plastycznego Miś Adwokat. We wrześniu otrzymaliśmy wyniki konkursu i z dumą informujemy, że uczniowie klasy 3A otrzymali III miejsce, a uczniowie klasy 3B wyróżnienie. Każda klasa otrzymała przybory szkolne oraz globusy. W nagrodę zostaliśmy zaproszeni do Sądu Rejonowego w Tychach, w którym uczestniczyliśmy w inscenizacji przygotowanej przez sędziów, adwokatów, prokuratora oraz protokolantów. Podczas inscenizacji pani adwokat tłumaczyła niezrozumiałe słowa oraz przybliżała przebieg sprawy sądowej. Dzień 18 października zapisujemy jako szczególny i niepowtarzalny.

Poniżej prezentujemy prace konkursowe i zdjęcia z wizyty w sądzie.

Bardzo dziękujemy wszystkim pracownikom sądu, którzy przygotowali dla nas przedstawienie, a w szczególności Państwu Chrzanowskim i Panu Kraszewskiemu.