Spotkanie z Australijczykiem

     W poniedziałek 28.05.2018 uczniowie klasy 7A (dwujęzycznej) zostali odwiedzeni przez wyjątkowego gościa – Australijczyka, Pana Nathana Covey”a.

      Naturalnie tematem spotkania była Australia, a uczniowie mieli okazję zadać wiele pytań dotyczących tego odległego kontynentu, tak naprawdę mało znanego Europejczykom. Oczywiście pytano o kangury i misie koala, o pogodę i o samych Australijczyków. Uczniowie dowiedzieli się również o pewnych różnicach językowych pomiędzy dominującym w Europie brytyjskim angielskim i jego australijską odmianą, czego nie wszyscy byli wcześniej świadomi.

     Spotkanie bardzo podobało się uczniom, nasz gość okazał się bardzo sympatyczny, dlatego panowała życzliwa atmosfera. Wiedza zdobyta na tej nietypowej lekcji z pewnością przyda im się w przyszłości na lekcjach i konkursach, a być może będzie to także zachęta, aby wybrać się do tego niezwykle interesującego kraju.