Obchody Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania

W ubiegły czwartek obchodziliśmy w szkole Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Z tej okazji do naszej biblioteki przybyli pluszowi goście, którzy przyciągnęli uwagę nie tylko najmłodszych czytelników. Dzięki gimnazjalistom, aktywnie działającym w  „Kole Przyjaciół Biblioteki”, uczniowie klas pierwszych oraz drugich mieli okazję poznać niezwykłe  losy pluszowych słodziaków.

Podczas zajęć świetlicowych, w oparciu o wysłuchane historie, dzieci stworzyły prace przedstawiające dalsze losy zwierzątek. Ale to nie wszystko! Dzięki udziałowi w edukacyjnej akcji „Szkolne Przygody Gangu Słodziaków”, której celem jest budowanie nawyku codziennego czytania wśród uczniów klas 1-3, uczniowie zostali obdarowani specjalnymi albumami czytelniczymi oraz naklejkami.

Plotki głoszą, że słodziaki możemy spotkać na świetlicy. Podobno świetnie się tam zadomowiły!