Dzień Edukacji Narodowej w naszej szkole

     12 października świętowaliśmy w naszej szkole Dzień Edukacji Narodowej. Z tej okazji odbyły się dwie uroczyste akademie – dla młodszych oraz dla starszych uczniów. Pierwsza część obchodów została połączona z ceremonią pasowania na ucznia, do której nasi pierwszoklasiści przygotowywali się od wielu tygodni pod czujnym okiem pani Anny Słaboń, pani Agnieszki Szczęsnej oraz pani Agnieszki Kuchty. Każdą z akademii zapoczątkowała część oficjalna, podczas której nastąpiło uroczyste wniesienie sztandaru, odśpiewanie hymnu oraz wyróżnienie Nagrodą Dyrektora wybijających się nauczycieli i pracowników obsługi. Pasowanie przebiegło śpiewająco (dosłownie i w przenośni). Po zaprezentowaniu zdolności wokalnych, pierwszoklasiści odziani w birety, symbolicznie przekraczali próg naszej szkoły, stając się jej pełnoprawnymi uczniami. W tle rozbrzmiewała pieśń studencka „Gaudeamus igitur”.

     Bezpośrednio po pasowaniu mogliśmy także podziwiać część artystyczną przygotowaną przez panią Magdalenę Pałys oraz panią Annę Rahr. Klasa 2 a wcieliła się w rolę muzyków, zaś gimnazjaliści zapewnili zgromadzonym sporą dawkę humoru. Zasiadający na widowni goście, za sprawą tajemniczych cyganek, mogli zakosztować odrobinki magii. Prawdziwą furorę zrobił jednak pokaz mody dedykowany pracownikom oświaty. Propozycje strojów, choć niekonwencjonalne, z pewnością będą stanowiły źródło inspiracji dla naszych pedagogów.

     Serdecznie dziękujemy wszystkim gościom za przybycie! Nauczycielom życzymy licznych  sukcesów, a pierwszoklasistom owocnej nauki i radosnych chwil w towarzystwie kolegów i koleżanek ze szkolnej ławki!