Europejski Tydzień Kodowania w klasach pierwszych i drugich

    W ubiegłym tygodniu, w ramach Europejskiego Tygodnia Kodowania, uczniowie klasy 1A, 1B, 2A i 2B rozpoczęli przygodę z programowaniem bez użycia komputera. Code Week Polska jest częścią Europejskiego Tygodnia Kodowania, którego celem jest popularyzacja i promocja programowania wśród dzieci, młodzieży i dorosłych. Code Week odbywał się w dniach od 6 do 21 października. W tych dniach odbyło się wiele zabaw i  aktywności związanych z kodowaniem. Uczniowie m.in. kolorowali i ,,ożywiali” obrazki wykorzystując aplikację Quiver, odkodowywali drogę, którą musiała przejść biedronka. W trakcie zabawy na edumacie dzieci układały sudoku,  utrwalały słownictwo z  języka angielskiego oraz ćwiczyły spostrzegawczość wykorzystując symetrię osiową. Metodą sortowania bąbelkowego utrwalały dni tygodnia oraz miesięcy. Uczniowie tworzyli również sekwencje poleceń do wybranych kodów, które weryfikowane były  przez kolegów. Dużą atrakcją była również  zabawa„Mucha wyszła”.  W klasie drugiej dzieci przypomniały sobie zasady numeracji binarnej, które poznały w klasie 1 na lekcjach informatyki.

Choć tydzień kodowania za nami, wiele elementów kodowania stosować będziemy podczas bieżącej pracy na lekcji, aby utrwalać zdobyte wiadomości i umiejętności.

Za udział w akcji otrzymaliśmy certyfikat!!!