Obchody 100-lecia Odzyskania Niepodległości

  9 listopada odbyła się w naszej szkole uroczystość z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Do tego wydarzenia przygotowywaliśmy się szczególnie, roztaczając pieczę nad pomnikami i grobami żołnierzy Armii Krajowej oraz biorąc udział w autorskiej akcji „100. godzinna warta honorowa” przy tablicy pamiątkowej AK. Przed oficjalnymi obchodami udaliśmy się na błonia, by móc  wspólnie wyrazić radość z nadchodzącego święta, niosąc stumetrowa flagę.

  Uroczystą akademię rozpoczęliśmy od wniesienia sztandaru, powitania gości oraz od odśpiewania czterech zwrotek hymnu państwowego. Gromkie głosy uczniów wypełniły salę punktualnie o godzinie 11:00, ponieważ jako szkoła włączyliśmy się w akcję bicia „Rekordu dla Niepodległej”, organizowaną przez Ministerstwo Edukacji Narodowej oraz Radę Dzieci i Młodzieży Rzeczypospolitej Polskiej, działającą przy Ministerstwie. Po hymnie wicedyrektor Jacek Biernacki zaprezentował sylwetki wybitnych Polaków, których działania stanowiły zarzewie zmagań o niepodległość, a ideały przetrwały po dziś dzień. Przypomniał także, aby 11 listopada wywiesić biało-czerwone flagi w naszych oknach.

  Następnie odbył się konkurs pt. „Śpiewamy dla Polski”. Przedstawiciele poszczególnych klas zaprezentowali swoje umiejętności wokalne, śpiewając takie pieśni, jak: „Rota”, „Legiony”, „Szara piechota”, „Pieśń Armii Krajowej”, „Pałacyk Michla”, czy „Ułani”.

  11 listopada serdecznie zapraszamy do udziału w Miejskich Obchodach 100-lecia Odzyskania Niepodległości. O godzinie 12:00 w Kościele pw. św. Marii Magdaleny odbędzie się msza święta w intencji ojczyzny, po której nastąpi uroczysty przemarsz pod Urząd Miasta Tychy.