Uroczysty przemarsz z biało-czerwoną

    9 listopada, w ramach świętowania 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, nasza szkoła zorganizowała uroczysty przemarsz ze stumetrową flagą biało -czerwoną, w którym udział wzięli uczniowie wszystkich klas, by móc wspólnie wyrazić radość z nadchodzącego święta. Pochód rozpoczęliśmy na szkolnym dziedzińcu, od uroczystego rozwinięcia flagi Polski, którą wspólnie przenieśliśmy wokół szkoły oraz pobliski park. Nie było to łatwe zadanie, gdyż flaga była olbrzymia, jednakże wszyscy starali się, pomimo mocno niesprzyjającej pogody, aby efekt był jak najlepszy. Starsi uczniowie maszerowali trzymając brzegi flagi, powiewając biało-czerwonym materiałem, a tuż za nimi, w zwartym szyku, podążały klasy młodsze, które machały mniejszymi chorągiewkami. Mgła spowodowała, że w niektórych momentach czoło pochodu było niewidoczne dla tych, którzy szli na końcu. Pomimo ponurej, prawdziwie listopadowej aury, całemu wydarzeniu towarzyszyła podniosła atmosfera, dopełniona przez patriotyczne hasławykrzykiwane pod przewodnictwem pana wicedyrektora, Jacka Biernackiego, który przypominał także, aby 11 listopada wywiesić biało-czerwone flagi w naszych oknach. O godzinie 11:00 zebraliśmy się w sali gimnastycznej, by w ramach akcji bicia „Rekordu dla Niepodległej” odśpiewać cztery zwrotki hymnu państwowego. Wszyscy znali słowa, więc pięknie odśpiewali tę ważną dla nas pieśń. Podczas akademii, uczniowie poszczególnych klas odśpiewali także piosenki patriotyczne, których słowa jeszcze długo pobrzmiewać będą echem w murach naszej szkoły.

video