W SP 14 zdrowo jemy! I zdrowo rośniemy!

dav

     Świadomość zdrowego odżywiania warto kształtować od najmłodszych lat, dlatego  w miniony piątek uczniowie klas IV i V wzięli udział w warsztatach o zdrowym żywieniu. Jak się okazało, mają sporą wiedzę, które produkty są zdrowe, a które zdecydowanie mogą nam zaszkodzić. Na dodatek drugie śniadania, przynoszone przez uczniów do szkoły, w znacznej mierze okazały się dobrze skomponowane, a tutaj pochwała należy się rodzicom. Miło wiedzieć, że jesteśmy coraz bardziej świadomi tego, co jemy.

     Uczniowie z uwagą słuchali o tak potrzebnej dla dobrego funkcjonowania naszego  organizmu wodzie, o koniecznej porcji warzyw zjadanej każdego dnia i odpowiedniej porcji owoców. Znają przecież Piramidę Zdrowego Żywienia i dobrze kojarzą, że u jej podstawy znajduje się spora dawka ruchu i aktywności fizycznej, bez tego ani rusz, a różnorodność spożywanych produktów uwzględnionych w piramidzie, pozwala na zaspokojenie potrzeb naszego organizmu.

     Trochę zdziwiło nas wszystkich, że oto każdy jest na diecie, bo dieta to charakterystyczny sposób odżywania, na który wpływ mają nawyki żywieniowe, na szczęście te można zmieniać, choć dużo łatwiej nabywać od razu właściwe. Koniec końców  pizza zrobiona przez nas samych w domu ze świeżych warzyw wcale nie musi być niezdrowa, a tym samym, od czasu do czasu śmiało możemy sobie na nią pozwolić, no i ciasto na pizzę przygotowane w domu nie zawiera ulepszaczy, dodatków smakowych, glutaminianu sodu, co już czyni ją zdrowszą.  Zdrowe jedzenie to naprawdę dobre jedzenie i zdaje się, że pomału nie trzeba już o tym nikogo przekonywać. Uczniowie podczas warsztatów dobrze się bawili. Warsztaty zostały poprowadzone dzięki mamie jednego z naszych uczniów, pani Magdalenie. Dziękujemy i już planujemy następne spotkania!