25 listopada – Światowy Dzień Pluszowego Misia

dav

Każde dziecko posiada swojego ulubionego misia. Małego, brunatnego, miękkiego, z oklapniętym uszkiem, w spodenkach czy z łatką. Światowy Dzień Pluszowego Misia ustanowiono w 2002 roku, w setną rocznicę powstania tej maskotki. Uczniowie klas pierwszych i drugich przynieśli do szkoły swoje ulubione przytulanki, które towarzyszyły im podczas lekcji i przerw. Podczas świętowania dzieci czytały fragmenty książek o misiu Paddingtonie i Kubusiu Puchatku, oglądały bajki oraz  zostały zapoznane z historią maskotki. W tym dniu odbyło się również podsumowanie konkursu plastycznego  Mój miś. Wyróżnieni uczniowie (I miejsce – Marta Wierzbowska, II miejsce – Zuzanna Chrzanowska, III miejsce – Magdalena Oniszczuk, wyróżnienie – Filip Karkus ) otrzymali dyplomy i niespodzianki. Tego dnia było sympatycznie, radośnie i mięciutko.