Warsztaty kulinarne w klasie 1a i 1b

Uczniowie klasy 1a i 1b wzięli udział w lekcji dotyczącej zdrowego odżywiania, na której zostali zapoznani m. in.  z zasadami zdrowego żywienia, związanego z Piramidą Zdrowego Żywienia i Aktywności Fizycznej dla dzieci i młodzieży. Uczniowie zrozumieli, że spożywanie zalecanych w piramidzie produktów spożywczych w odpowiednich ilościach i proporcjach oraz codzienna aktywność fizyczna są kluczem do zdrowia, prawidłowego rozwoju i dobrych wyników w nauce.

Po zajęciach edukacyjnych każdy uczeń wie, że:

  1. Jemy 4-5 posiłków dziennie.
  2. Warzywa i owoce jemy jak najczęściej.
  3. Jemy produkty zbożowe, zwłaszcza pełnoziarniste.
  4. Pijemy 3-4 szklanki mleka. Możemy zastąpić je jogurtem lub kefirem.
  5. Jemy ryby, nasiona roślin strączkowych, jaja i chude mięso.
  6. Ograniczamy spożycie tłuszczów zwierzęcych.
  7. Unikamy spożycia cukru i słodyczy.
  8. Unikamy słonych przekąsek.
  9. Pijemy dużo wody.
  10. Codziennie jesteśmy aktywni fizycznie w szkole i poza szkołą.

Do tych zasad dodajemy jeszcze odpowiednią dawkę snu i uśmiech każdego dnia!

Pod koniec zajęć uczniowie przygotowali smoothie ze szpinaku, melona i bananów oraz pastę z czerwonej soczewicy. Spotkanie zakończyło się wręczeniem dla wszystkich zeszytów z zagadkami i poradami kulinarnymi.