Klub Młodego Odkrywcy

Klub powstał we wrześniu tego roku i tworzą go uczniowie klasy I B. Klub jest  partnerem programu realizowanego przez Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. Głównym celem zajęć klubu jest zgłębianie tajemnic nauki poprzez zabawę w eksperymentowanie. Zajęcia są dla tych, którzy chcą zrozumieć świat i wyjaśnić zjawiska zachodzące w przyrodzie, a więc dla wszystkich „ciekawskich” dzieci. Klub to miejsce, gdzie każde dziecko wciela się w rolę badacza poprzez samodzielne eksperymentowanie i zdobywanie wiedzy. Tutaj dzieci rozwijają wiele kompetencji i zdolności, obserwują, stawiają hipotezy i wyciągają wnioski. Poprzez taki typ zajęć wyzwalają się pozytywne emocje, dzieci nie tylko zyskują ciekawe doświadczenie, ale lepiej chłoną i rozumieją nowe zagadnienia. W KMO nikt nie jest oceniany, każdy jeśli ma tylko ciekawość i głowę pełną pytań może się rozwijać. 100% frekwencja jest odpowiedzią na zaspokojenie ciekawości najmłodszych.

W minionym okresie uczniowie samodzielnie wykonali m. in.: poduszkowiec, okulary 3D, przez które oglądali anaglify, fruwającego motyla, samootwierającą się lilię wodną, samolot, malowali tajemniczy rysunek sokiem z cytryny, „przechodzili przez kartkę papieru” oraz rozwijali logiczne myślenie, manipulując paskami z papieru.

Zapraszamy do naszej galerii.