Wycieczka do Danone w Bieruniu

W czwartek, 7 lutego, uczniowie klasy 1A udali się  na wycieczkę do FABRYKI DANONE W BIERUNIU. Po obejrzeniu prezentacji multimedialnej przedstawiającej historię firmy Danone, uczniowie mieli możliwość obserwacji procesu powstawania jogurtów i serków. Był tez czas na edukację zdrowotną – pierwszaki zapoznały się z piramidą żywienia i poznały wiele ciekawostek na temat powstawania serków, jogurtów mlecznych, a także ich wartości odżywczych. Następnie zaproszono nas na oczekiwana i niewątpliwie przyjemną część naszej wycieczki, na degustację pyszności – jogurtów i serków Danone. Miłą niespodzianką dla dzieci było również spotkanie z wielkim „Małym Głodem”, który chętnie rozdawał uściski i pozował do zdjęć. Na zakończenie na dzieci czekała jeszcze jedna atrakcja – gadżety od firmy Danone. Wycieczka przyniosła wiele wrażeń, a uczniowie na pewno zapamiętali, że wyroby mleczne powinny być jak najczęściej spożywane przez nas, gdyż są bardzo zdrowe.