Klasowy Konkurs Pięknego Czytania

Dnia 6. 03. w klasie II A odbył się kolejny Wewnątrzklasowy Konkurs Pięknego Czytania.

Uczniowie w domu pracowali nad poprawnością językową, płynnością, dykcją i intonacją wcześniej wyznaczonego tekstu zamieszczonego w ich podręcznikach. Prawie wszyscy uczniowie wzięli udział w klasowych zmaganiach odczytując fragmenty poczytanki „Awaria”. Celem konkursu było kształtowanie umiejętności pięknego czytania i interpretacji tekstu literackiego oraz promocja czytelnictwa. Konkurs odbył się w przyjaznej klasowej atmosferze.

Uczniowie, którzy poprawnie odczytali tekst i zrobili największe artystyczne wrażenie, otrzymali drobne upominki.

Dziękuję wszystkim uczniom za chęć doskonalenia się i trud włożony w pracę nad tekstem!