Świętowaliśmy Dzień Matematyki

12 marca obchodzony jest Dzień Matematyki. Z tej okazji uczniowie klasy 1B i 2B wzięli udział w potyczkach matematycznych. W klasie 1B każdy uczeń indywidualnie wybierał zadania matematyczne, które rozwiązywał samodzielnie. Pod koniec zajęć została opracowana „książeczka zadań matematycznych”. Natomiast klasa 2B zmagała się z liczbami w grupach. Poszczególne konkurencje polegały m.in. na dodawaniu i odejmowaniu, mnożeniu oraz rozpoznawaniu znaków rzymskich. Uczniowie wykonywali zadania na czas, co wzbudzało wiele emocji. W ostatniej konkurencji cała klasa połączyła swoje siły, by móc wygrać MILION… i udało się.
To był wyjątkowo piękny dzień, ponieważ uczniowie mogli sami przekonać się, że matematyka może być łatwa i przyjemna, a także może sprawić wielką frajdę.