Konkurs kaligraficzny

Umiejętność kształtnego i pięknego pisania jest niezwykle ważna. Choć starania są wielkie, talentem wyróżniają się tylko nieliczni uczniowie naszych klas. Dbając o uwrażliwienie na piękno pisma odręcznego w naszej szkole, został przeprowadzony konkurs kaligraficzny, którego werdykt odbył się w zeszły czwartek.

Każdą klasę reprezentowały 4 osoby. Zadaniem uczniów było przepisanie ołówkiem lub piórem otrzymanego tekstu. Kryteria, które brane były podczas oceny prac, to poprawność ortograficzna i interpunkcyjna przepisywanego tekstu, staranność, płynność pisma i prawidłowe odstępy między literami.

Wyniki rozpatrywane były w dwóch kategoriach wiekowych.

Klasy I:

I miejsce – Tymon Stępka

II miejsce – Anna Högström

III – Paulina Chylińska

Klasy II:

I miejsce  – Zuzanna Kasia

II miejsce – Zuzanna Chrzanowska

III miejsce – Jakub Oczkowski

Wszystkie osoby biorące udział w konkursie zostały wyróżnione drobnymi upominkami.

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i wszystkim uczestnikom konkursu!