Śląskie rocznice

  Rozpoczęliśmy oficjalnie nowy rok szkolny. Delegacja naszej szkoły wzięła udział w miejskich obchodach 98 rocznicy wybuchu I Powstania Śląskiego. Niestety coraz mniejsza ilość mieszkańców Tychów wie, że na naszym terenie odbyły się największe działania zbrojne w czasie I powstania. Jednak nadal jest część społeczeństwa, która pamięta i oddaje hołd Powstańcom Śląskim. 17 sierpnia 2017 r. w Czułowie odbyły się uroczystości związane z tą rocznicą. Głównemu organizatorowi Panu Józefowi Twardzikowi, radnemu tyskiemu, udało się zaprosić i zgromadzić władze państwowe (senatorowie i posłowie), władze wojewódzkie (wicemarszałek województwa) i miejskie. Udział wzięli również przedstawiciele służb mundurowych, duchowni oraz mieszkańcy Czułowa. Uroczystości uświęciła również Wojskowa Kompania Honorowa i orkiestra górnicza. Po mszy świętej, której przewodniczył ks. Janusz Lasok, uczestnicy przeszli pod pomnik Powstań Śląskich gdzie odbyły się główne uroczystości. Przedstawiamy foto relację z tych uroczystości.