Z wizytą u stomatologa

W październiku uczniowie klasy 2a wybrali się na wycieczkę do Przychodni Stomatologicznej „Emka” Celem wycieczki było uświadomienie dzieciom konieczności dbania o zęby oraz o higienę jamy ustnej, przełamanie obaw przed wizyta u dentysty, a także kształtowanie nawyków prozdrowotnych. Panie asystentki  przyjęły dzieci bardzo serdecznie. Dzieci miały okazję zapoznać się ze specyfiką pracy dentysty oraz obejrzeć wygląd i wyposażenie gabinetu stomatologicznego. Dowiedziały się również jak dbać o zęby, by były zawsze piękne i zdrowe.  Każde dziecko mogło usiąść  na fotelu, na którym pani stomatolog leczy zęby. Na koniec wizyty dzieci otrzymały upominki zachęcające do wizyt w gabinetach stomatologicznych. Mamy nadzieję, że nasi wychowankowie nie będą czuć lęku przed wizytą w gabinecie stomatologicznym.  Bardzo dziękujemy za tak życzliwe przyjęcie i liczymy na dalszą, owocną współpracę.