Sprzątanie Świata 2017 w SP14

W krótkich przerwach między opadami deszczu udaje się większości klasom wyjść na akcję Sprzątania Świata…
III a najpierw wzięła pod lupę nasz szkolny ogród, który pomału zaczyna przybierać jesienne barwy. I tu miłe zaskoczenie: nie spodziewaliśmy się, że prawie nie będzie co sprzątać:-) Brawo, drodzy uczniowie. Dalej tak właśnie dbajmy o otoczenie. Jedyne śmieci, które znaleźliśmy były przy ogrodzeniu szkoły i zdecydowanie miały pochodzenie „zewnętrzne”. Szkoda, że nie wszyscy mają takie podejście do środowiska jak nasi uczniowie!
Po oględzinach ogrodu przyszedł czas na dalsze okolice. Najwięcej śmieci znaleźliśmy niedaleko szkoły przy uliczce prowadzącej do osiedlowych garaży. Posprzątaliśmy! Tu też znaleźliśmy „śmiecia”, który wygrał konkurs na największe rozmiary. Tego zgłaszamy przez aplikację LocalSpot do odpowiednich służb. Zobaczymy, co z tego wyniknie.
Z okazji akcji uczennice klasy III a przeprowadziły też krótkie praktyczne szkolenie na temat prawidłowej segregacji odpadów dla klas, które właśnie zaczęły u nas naukę:-) Pamiętajcie: „Nie ma śmieci, są surowce”