7b – Obóz integracyjny klasy mundurowej


DZIEŃ PIERWSZY
18 września przyjechaliśmy do ośrodka Banderoza w Głuchołazach gdzie po wyjściu z autokaru Pani przydzieliła nam pokoje. Po rozpakowaniu się wyruszyliśmy na pierwszą wycieczkę w góry. Pani przewodnik była bardzo sympatyczna i z chęcią pokazywała nam zabytki tutejszej okolicy. Podczas wycieczki mieliśmy okazję doświadczyć nowych metod „leczenia” zimną wodą. Po męczącej wyprawie na szczyt zatrzymaliśmy się przy małym kościele patrząc na okoliczne krajobrazy. Po powrocie do ośrodka i obiedzie czekała nas pierwsza nauka musztry wojskowej. Po meczącym dniu wszyscy z miłą chęcią poszli spać.:)
Julia i Kinga

DZIEŃ DRUGI
19 września był jeszcze bardziej wyczerpującym dniem jak wcześniejszy. Po śniadaniu mieliśmy zajęcia z historii tych ziem i wydobywania tutejszych kopalin. Uczyliśmy się wypłukiwać złoto, które dawno temu można było znaleźć w tutejszych rzekach. Części z nas udało się to, tylko niestety nie było to złoto prawdziwe. Następnie strzelaliśmy z łuku i po raz kolejny ćwiczyliśmy musztrę. Jednym wychodzi to lepiej innym gorzej. Po obiedzie były długie zajęcia z pierwszej pomocy przygotowane przez ratowników medycznych. Nauczyliśmy się wielu ciekawych rzeczy, z których jutro będzie pierwszy sprawdzian praktyczny z EDB. Bardzo męczące były wieczorne zajęcia na hali sportowej. Pani Sabina przygotowała ciężkie 25 minutowe zajęcia z crossfitu. Mamy nadzieję, że pomoże nam to poprawić kondycję i siłę. I na koniec po kolacji mieliśmy 2 godziny zajęć z p. Biernackim z matematyki i historii. To był bardzo wyczerpujący dzień. My chcemy spać. Kochani rodzice zobaczcie jak pracujemy.