Europejski Tydzień Kodowania

Już po raz trzeci uczniowie klas 1-3 wzięli udział w CoodeWeek’u, czyli w Europejskim Tygodniu Kodowania, który odbywał się od 10 do 25 października. Akcja miała miejsce na terenie całej Europy i skierowana była do wszystkich tych, którzy zainteresowani byli programowaniem. Uczniowie klas pierwszych na zajęciach korzystali z EduMaty i tablicy interaktywnej. Drugoklasiści odczytywali i układali kody tworząc piramidy z kolorowych kubków oraz programowali Photony. Uczniowie klas trzecich za pomocą kolorowych kodów programowali zadania, które następnie wykonywał mały inteligentny ozobot. Zajęcia z kodowania i programowania w naszej szkole prowadzone są cyklicznie podczas bieżącej nauki. Dzięki tym zajęciom dzieci ćwiczą sprawność swojego umysłu, zdolność koncentracji i umiejętność logicznego myślenia.