Szkolne Przygody Gangu Fajniaków


Nasza Szkoła realizuje edukacyjny projekt sieci sklepów Biedronka zatytułowany Szkolne Przygody Gangu Fajniaków. Bohateriowie Gangu patronują czterem tematycznym filarom programu – żywiołom ognia (Słońce Sonia), wody (Kropla Ksenia), ziemi (Drzewo Dobromir) i powietrza (Chmura Celina). Głównym założeniem projektu jest wpajanie dobrych nawyków ekologicznych od najmłodszych lat. Fajniaki mają za zadanie pokazać dzieciom magię natury, ucząc wrażliwości ekologicznej i troski o środowisko każdego dnia.

Wszystkich zainteresowanych edukacją ekologiczną zapraszamy do wysłuchania podcastów nagranych przez dziennikarkę i lektorkę – Krystynę Czubównę w opracowaniu merytorycznym przyrodnika Marcina Kostrzyńskiego.

a

a

Pod wspólnym tytułem „Odkryj z nami supermoc natury” wysłuchać można następujących podcastów:

  • Skąd wzięło się życie na Ziemi?
  • Życie w puszczy
  • Powietrze – potrzebne do życia, choć go nie widzimy
  • Czy tylko ptaki potrafią latać?
  • Słońce – gwiazda, która daje energię
  • Leśne przygotowania do zimy
  • Ile wody jest na Ziemi?
  • Jak bobry stworzyły nowy ekosystem nad rozlewiskiem
  • I ty możesz pomóc naszej planecie!
  • Co i jak czują zwierzęta?

Słuchowiska dostępne są w czterech muzycznych chmurach: