Obchody 79. rocznicy powstania Armii Krajowej

14 lutego 1942 roku, rozkazem Naczelnego Wodza, Związek Walki Zbrojnej (ZWZ) został przekształcony w Armię Krajową (AK). Jej komendantem został gen. Stefan Rowecki „Grot”. Tak rozpoczyna się historia Patrona naszej Szkoły…

Pomimo pandemii i trudu w organizacji uroczystości w naszej Szkole, w związku z obchodami 79. rocznicy powstania AK, każda z klas I-III uczestniczyła w pogadance podczas której poznały m.in. najważniejsze postacie związane z Armią Krajową, czy znaczenie symbolu AK. Pod pamiątkową tablicą na fasadzie budynku Szkoły Podstawowej nr 14 Dyrektor Szkoły – Małgorzata Chełchowska – złożyła wieniec, a następnie każda z klas składała znicze. Wartę honorową pełniła klasa 8b. Na lekcjach historii uczniowie klas starszych wspominali wydarzenia i historię AK. Ponadto przedstawiciele Szkoły złożyli kwiaty i znicze pod pomnikiem Stefana Roweckiego.

Dziś o godzinie 11.40 odbędzie się jeszcze Uroczysty Apel online.